Amazone agriculture
Isaria
Pichon
Tehnos
Kongskilde
AGRO doprava
OPaLL AGRI
Strautmann
Dondi
Carrarospray
Land Pride
Amazone komunal

Společnost Schmotzer převádí produktovou řadu meziřádkových kultivátorů na společnost Amazone

Společnost Maschinenfabrik Schmotzer GmbH převede od 1. ledna 2019 výrobu meziřádkových kultivátorů (pleček) na skupinu Amazone, jednoho z největších výrobců zemědělských a komunálních strojů.

Společnost Amazone tímto krokem opět rozšíří své produktové portfolio. Výroba meziřádkových kultivátorů bude i nadále pokračovat v německém Bad Windsheimu. Nově založená společnost Schmotzer Hacktechnik GmbH & Co. KG převezme všechny stávající zaměstnance, kteří se stanou součástí Amazone Group. Společnost Schmotzer Hacktechnik bude pokračovat v poskytování kompletní obchodní a servisní činnosti, a závěsné stroje bude i nadále nabízet pod značkou Schmotzer.

Technologie meziřádkových kultivátorů (pleček) je na celosvětovém vzestupu
Ředitelé společnosti Amazone, Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer považují převzetí této technologie za důležitý krok v rozvoji klíčové oblasti společnosti, kterou je ochrana rostlin. “Plečky prochází obdobím renesance zejména v zemích s rozsáhlými zemědělskými plochami. Dlouho stály ve stínu klasického zemědělství, ale dnes jsou opět považovány za důležitý zemědělský stroj. Jeho přednostmi je nejen mechanické ničení plevele, ale i další pozitivní vlivy na strukturu půdy, kořenový systém i mobilizaci živin,“ konstatují ředitelé.

Kamerové a řídící systémy umožňují velké záběry
V posledních letech ukázala kombinace meziřádkových kultivátorů s kamerou a řídícími systémy jako skvělé a velmi praktické řešení, díky kterému lze dosáhnout mnohem lepšího výsledku a konkurenceschopnější ceny na hektar.

Jednotná rostlinná výroba má velký potenciál
Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer v technologii meziřádkových kultivátorů vidí velký potenciál, který nabývá na celosvětovém významu. Kombinace technologie meziřádkových kultivátorů, tekutých hnojiv a cílené aplikace přípravků pro ochranu rostlin v jednom pracovním kroku nabízí další možnosti využití v zemědělství. Také v tomto segmentu strojů hodlá společnost Amazone převzít prvenství v oblasti inovací.

O společnosti Amazone Group
Skupina Amazone Group dosáhla v posledním finančním roce 2017 konsolidovaného obratu 457 milionů €. V současné době má přibližně 1 850 zaměstnanců, z toho 130 stážistů. Vývozní kvóta činí 80%. V roce 2016 společnost Amazone značně rozšířila svůj produktový program i výrobní kapacity převzetím společnosti na výrobu pluhů Vogel & Noot v maďarském Mosonmagyaróváru.

Na fotografii:
Ředitelé Amazonen-Werke H. Dreyer GmbH & Co. KG: Christian Dreyer (vlevo) a Dr. Justus Dreyer (vpravo)
Ředitel Maschinenfabrik Schmotzer GmbH: Ferdinand Wahl (uprostřed)