Amazone agriculture
Isaria
Pichon
Tehnos
Kongskilde
AGRO doprava
OPaLL AGRI
Strautmann
Dondi
Carrarospray
Land Pride
Amazone komunal

Secí stroj pro přesný výsev Amazone ED

Kategorie: Secí stroje / Přesné setí

Secí stroj na přesný výsev ED u zákazníků boduje díky přesnému výsevu a velmi přesnému dávkování, které lze díky vhodnému dávkovacímu kotouči přizpůsobit téměř jakémukoliv druhu osiva.

Zásobníky na osivo o objemu 60 l navíc zkracují čas pro jejich plnění. Pohon dávkování hnojiva i osiva je u stroje ED Special mechanický. Stroj ED Super je vybavený elektrickým pohonem pro dávkování hnojiva a hydraulickým pohonem pro dávkování osiva. Vedle 3 m a 4,5 m strojů s pevným rámem nabízí AMAZONE i sklopné varianty s pracovním záběrem 4,5 m a 6 m. Čelní zásobník lze navíc používat i jako zásobník na hnojivo. Stroj ED je kompatibilní se systémem ISOBUS a lze jej prostřednictvím elektronického balíčku „Profi“ komfortně ovládat přes AMATRON 3, CCI 100 nebo jiné terminály ISOBUS. V případě elektronického balíčku „Basic“ se stroj ED Special ovládá pomocí terminálu AMASCAN+ instalovaného na stroji.

Přehled přesných secích strojů ED

Secí agregát Classic

Secí agregáty AMAZONE jsou konstruované pro vysokou pracovní přesnost při současně nízké náročnosti na údržbu. Snadná manipulace minimalizuje čas pro přípravu stroje a zvyšuje kvalitu odváděné práce. Secí agregáty jsou vybavené zásobníkem na osivo o objemu 60 l. Na přání dodáváme jako součást elektronického balíčku „Profi“ indikaci stavu naplnění zásobníku. Výsevní agregát Classic je vhodný pro výsev kukuřice, slunečnice, bobu, hrachu, bavlny atd. do zoraného. Minimální meziřádková vzdálenost činící pouze 30 cm umožňuje využívat až 10 řádků u pracovního záběru 3 m. Výška pádu zrnek činí u agregátu Classic pouhých 100 mm. To jsou ty nejlepší předpoklady pro dosažení optimální přesnosti výsevu, dobrého ukládání osiva a vysoké polní vzcházivosti.

Secí agregát Contour

Secí agregát AMAZONE Contour je bezvadnou volbou pro výsev do posklizňových zbytků i do zoraného. Specifickým znakem secího agregátu AMAZONE Contour je nízko uložená jednotka dávkování zrnek s výškou pádu pouhých 140 mm. Pracovní botky vytvářejí výsevní drážku, ve které není téměř žádný organický materiál. Protože secí botka podřezává protahovací disk, vytváří se dobře utužená brázda připomínající tvar klínu. To jsou optimální předpoklady. Na velmi lehkých a písčitých půdách lze na secí botku Contour namontovat dodatečné nosné kolo, čímž se zabrání příliš hlubokému zabředání botky do země a podstatně lépe se pak udržuje hloubka výsevu.

Secí ústrojí přesného secího stroje ED

 

  • Jednocení - přesné, spolehlivé a zcela jednoduché nastavení
  • Přesné ukládání osiva - Pro dosažení maximálních výnosů a efektivity
  • Zamačkávací kolečka na míru - spolehlivé zahrnování osiva půdou
  • Přihnojování - Pro perfektní růst rostlin
  • Plnicí šnek - Časová úspora při plnění zásobníku na hnojivo
  • Elektronika: Od základního provedení až po systém ISOBUS
  • Díky vhodnému terminálu máte vše pod kontrolou

 

Pro ještě přesnější výsev
Vybavení pro optimální řízení stroje
GPS-Switch se spínáním jednotlivých řádků

Ve spojení s automatickým spínáním sekcí GPS-Switch, popř. Section Control a spínáním jednotlivých řádků lze nyní jednotlivé agregáty automaticky přepínat přes GPS, a to v jednotlivých výsečích pole a na souvrati. Prostřednictvím spínání jednotlivých řádků lze snadno a komfortně zakládat kolejové řádky i zavlažovací drážky. V případě úzké meziřádkové vzdálenosti se musí zakládat kolejové řádky, aby se do vzrostlého porostu mohl aplikovat kvasný substrát či jiné hnojivo, aniž by došlo k poškození porostu. GPS-Switch tak umožňuje řidiči, aby se soustředil na vlastní řízení stroje, a současně přináší úsporu osiva.

Přesný secí stroj Amazone EDSecí stroj pro přesný výsev