Amazone agriculture
Isaria
Pichon
Tehnos
Kongskilde
AGRO doprava
OPaLL AGRI
Strautmann
Dondi
Carrarospray
Land Pride
Amazone komunal

Sečení píce

Žací stroje Kongskilde řady GXS

Žací stroje Kongskilde řady GXS

 Vzadu nesené diskové žací stroje Kongskilde řady GXS se vyznačují jedinečnou hladkou žací lištou, která díky velké styčné ploše zajišťuje nízký přítlak na půdu a chrání tak travní drn i při výšce sečení pouhých 40 mm. Nízká výška žací lišty zajišťuje velkou průchodnost posečené hmoty strojem. Stroje modelové řady GXS se vyrábějí
v pracovním záběru 2,80-3,86 m a díky zavěšení v těžišti mohou být všechny modely hydraulicky odlehčeny.

Žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXS P

Žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXS P

 Vzadu nesené diskové žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXS P jsou vybaveny efektivním mačkačem s plastovými prsty ve tvaru písmene Y, které přispívají k rychlejšímu zasychání posečenépíce při současném uchování obsažených živin. Díky systému Top Dry lze pohybem jedné páky měnit šířku rozhozu pokosu. Modelyřady GXS P se nabízení v záběrech 2,8 m a 3,15 m. Žací lišty mají zavěšení v těžišti a jsou hydraulicky odlehčeny.

Čelní žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXF P

Čelní žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXF P

 Čelně nesené diskové žací stroje s kondicionérem Kongskilde řady GXF P je zavěšená v rámu pomocí paralelogramu, díky čemuž je tažená a dochází tak k polcování rázů a ochraně samotné žací lišty. Zavěšení Contour Float dovoluje neustálé kopírování terénu, kdy je boční náklon až 12°, náklon dozadu nebo dopředu až 16°, to vše při svislém pohybu až 55 cm. Perfektní kopírování zajišťuje minimální znečištění posečené hmoty a garantuje dlouhou životnost žací lišty.

Žací stroje do kombinace Kongskilde řady GXS (P)

Žací stroje do kombinace Kongskilde řady GXS (P)

 Nesené diskové žací stroje do trojkombinace Kongskilde GXS 9005 konstrukčně vycházejí z menších jednostranných modelů a disponují tak všemi konstrukčními prvky jako je zavěšení v těžišti, hydraulické odlehčení Vari Float, u modelu GXS 9005 P je to navíc prstový kondicionér s plastovými Y prsty. Žací trojkombinace (s čelním diskovým žacím strojem GXF P) má pracovní záběr 8,6 m a tím velkou plošnou výkonnost. Díky systému Vari Float lze například jednu se dvou žacích jednotek zvednout a pracovat tak s polovinou záběru a omezit tak přejíždění již posečené hmoty.

Žací stroje do kombinace Kongskilde řady GXT (P)

Žací stroje do kombinace Kongskilde řady GXT (P)

 Tažené diskové žací stroje do trojkombinace Kongskilde GXT 13005 nabízejí díky pracovnímu záběru 12,3 m (s čelním diskovým žacím strojem GXF P) enormní plošné výkony při sklizni píce. Žací jednotky jsou umístěné na polonesém rámu, ten má díky řízené nápravě výbornou manévrovací schopnost. Kromě modelu GXT 13005 jsou v portfoliu modely GTX 13005 P s prstovým kondicionérem s plastovými Y prsty a model GTX 13005 P Collector III navíc nabízi možnost formování posečené píce z celého záběru (nebo z jeho poloviny) do jednoho centrálního řádku díky gumovým pásovým dopravníkům.