Amazone agriculture
Isaria
Pichon
Tehnos
Kongskilde
AGRO doprava
OPaLL AGRI
Strautmann
Dondi
Carrarospray
Land Pride
Amazone komunal

Rozmetadla minerálních hnojiv ZA-V

Kategorie: Rozmetadla minerálních hnojiv

Výkonné rozmetadlo ZA-V, které je dimenzované pro zvlášť vysokou pojezdovou rychlost (až 30 km/h) má pracovní záběr do 36 m a dosahuje plošného výkonu 33 ha/h. Pro účely přesného hraničního, okrajového rozmetání a rozmetání na hranici příkopu lze vybavit velmi dobře nastavitelným omezovačem záběru Limiter V+.

Přehled modelů

Přehled modelů rozmetadel ZA-V

Nástavby rozmetadel ZA-V

Ten, kdo váží, vyhrává!

Zkouška dávky není nutná. Zadejte rozmetanou dávku a vyrazte! Snadněji to nejde.

Systém vážení přináší kontrolovaný komfort a vyšší bezpečnost. Online, pomocí dvou odvažovacích jednotek 200 Hz stanoví různé vlastnosti rozmetaného materiálu – a to s vysokou přesností. Automaticky porovnává skutečně aplikovanou dávku s požadovanou dávkou. Identifikují se odchylky sypných vlastností hnojiva, například u heterogenního minerálního hnojiva, a rozmetadlo se automaticky znovu nastaví pomocí elektrických dávkovacích hradítek. Za účelem analýzy aplikace živin na jednotlivé části pole se kromě toho přesně dokumentuje aplikovaná dávka hnojiva. Za účelem vyváženého dávkování živin lze aplikovanou dávku změnit stisknutím tlačítka na terminálu ISOBUS.

Senzor náklonu určený do velmi kopcovitého terénu

U rozmetadla ZA-V se možné vlivy vznikající přemísťováním místa působení gravitace během jízdy zohledňují při měření, a to díky senzorům náklonu: Dvojosý senzor náklonu, který eviduje náklon směrem dopředu a dozadu i vlevo a vpravo, opravuje chyby měření, ke kterým může dojít při jízdě do kopce a z kopce či při jízdě podélně ve svahu. V kombinaci s inteligentním algoritmem vážení se ještě lépe identifikují odchylky sypných vlastností u heterogenního minerálního hnojiva a rozmetadlo se opět automaticky znovu nastaví díky elektrickým dávkovacím hradítkům.

Přesný rozmetací agregát pro maximální výkon

Vysoce moderní rozmetací ústrojí rozmetadla ZA-V dosahuje, díky velkému rozevření hradítek, objemu protékaného hnojiva až 6,4 kg/s. Ústí násypky procházející až k otvoru hradítka zabraňuje usazování zbytkového množství a lze jej snadno čistit. Ústí násypky lze nastavit do libovolné polohy nad rozmetacím kotoučem. Výhodou je, že rozmetací kotouč hnojivo zachycuje velmi šetrně a velmi blízko u středu rozmetacího kotouče, a to při nízké obvodové rychlosti. Urychlování hnojiva je poté rovněž velmi šetrné. U rozmetadel ZA-V je celý systém vyrobený z nerezavějící oceli a z velmi kvalitního plastu vyztuženého skelným vláknem. Tím je zabezpečena dlouhá životnost rozmetadla a jeho vysoká hodnota při opětovném prodeji.

Rozmetací kotouče a čechrač pro přesný a šetrný rozhoz hnojiva

Pouze 3 páry rozmetacích kotoučů pokrývají celou oblast pracovního záběru od 10 m až do 36 m. Pracovní záběr se nastavuje snadno, rychle a bezpečně pomocí patřičné polohy rozmetací lopatky. Nastavení rozmetacích lopatek se provádí kompletně bez nářadí, prostřednictvím systému QuickSet. Otáčky rozmetacích kotoučů (720 ot./min.) jsou stále konstantní a garantují šetrný rozhoz hnojiva. Nově koncipované rozmetací lopatky rozmetadla ZA-V zajišťují díky svému speciálnímu tvaru a několika bodům pro podávání hnojiva na horním a spodním konci rozmetacích lopatek zvlášť precizní příčný rozhoz. Různé rozmetací lopatky lze rychle a snadno vyměňovat pomocí systému výměny lopatek. Perfektní řešení, např. pro podniky poskytující služby. U rozmetadel ZA-V je celý rozmetací systém vyrobený z nerezavějící oceli a vykazuje tudíž dlouhou životnost.

Omezovač záběru Limiter V+
Přesný a komfortní

Pro rozmetání na hranici sousedních polí, silnic či vodních zdrojů lze rozmetadlo ZA-V vybavit omezovačem záběru Limiter V+. Omezovač záběru lze variabilně spouštět do proudu rozmetaného hnojiva. Otočným polohováním kolem středu rozmetacího kotouče se Limiter V+ nastaví pro práci s různým pracovním záběrem i různými druhy hnojiv. Tímto způsobem se dosáhne optimálního výsledku rozmetání na hranici pole.